thumbnail image
VINNARE I ÅRSUTLOTTNINGEN 2020-02-20

     

 De lyckliga vinnarna i årsutlottningen 2020-02-20 är: 

ANDERSSON MADELEIN, Vinst nr. 1, Ann Blijdenstein, Olja, Ilandflutet II

 WIGSTEN ROBERT 37519, Vinst nr. 2, Peter Jeppson, Akryl

 LUNDIN JÖRGEN, Vinst nr. 3, PA Sandström, Ansikte stor

 LÄRÄNG PERNILLA, Vinst nr. 4, Michael Shevarjov,  Mariatorget

 LJUNGGREN CARINA, Vinst nr. 5, Christer Lövgren, Deep in my dreams

 RYDELL PER, Vinst nr. 6, Anna Emilia, Akvarell, Mjörn

 BARWARI SEIRAN, Vinst nr. 7, Boris Zats, Olja, Spacedog

 WIDELL CLAUS, Vinst nr. 8, Pierre Gyldmark, Farmors hus

 WENNERBERG BOO, Vinst nr. 9, Francis Méan, Le chemin vers la lumiere

 JOHNIL MARIE, Vinst nr. 10, Christer Lövgren, Yellow cab

 BOGYO ROLAND, Vinstr nr. 11, Alexandra Ovendahl, Ride

 NORRBOM MARCUS, Vinst nr. 12, Yanni Souvatzogiou, Bronsskulptur, Closeup

 REIDEBY JOHAN, Vinst nr. 13, Karl Patric Näsman

BERGSTRÖM MIKAEL, Vinstr nr. 14, Angela Wiik, Kolingsborg

 IKEDA KARJALAINEN HARRI, Vinst nr. 15, Annelie Westin, Catwalk

 ERIKSSON MORGAN, Vinst nr. 16, Gunilla Mann, Strandvägen

 BIERFELTD BRITT, Vinst nr. 17, Marie Plosjö, Chance to travel the world

 WÄRN JENNY, Vinst nr. 18, Boris Zats, Bronsskulptur, Afrodite I

 LANDEGREN MARIT, Vinst nr. 19, Boris Zats, Bronsskulptur, Afrodite II

 HOGMAN PIA, Vinst nr. 20, Haidar Mahadi, Skulptur, Urna

 GAMMELGAARD TONNY, Vinst nr. 21, Yanni Souvatzogiou, Bronsskulptur, Climbing man

 KLINGA BEATRICE, Vinst nr. 22, Robert Hilmerson, Five dollar shake

 LINDMARK TOBIAS, Vinst nr. 23, Ernst Billgren, Änder med händer

 ANDERSSON CHRISTER, Vinst nr. 24, Boris Zats, Barcelona

 EKSTRAND LARS 37947, Vinst nr. 25, Micke Berger, Akryl utan titel

 MARTINSON MIA, Vinst nr. 26, Peter Dahl, Epistel 79

 LINDEBORG SÖREN, Vinst nr. 27, Christer Lövgren, The fields

 ENQVIST SOLVEIG, Vinst nr. 28, Peer Eriksson, Fotokonst, Mellan tre ögon

 ÖHRSTRÖM LAILA 37535, Vinst nr. 29, Elinor Pilebro, På jakt

 MAURIN ANN, Vinst nr. 30, Bojan Krogh, Windy

 FRÄMMUNDS KRISTIN, Vinst nr. 31, Sven Åke Carlsson, Glaskonst

 WENNERHOLM PIA-KARIN, Vinst nr. 32, Elinor Pilebro, Skatan

 WELANDER JOHAN, Vinst nr. 33, Marlene Boppa, Disturb!

 NEUMAN PER   37911, Vinst nr. 34, Amy Worall, Keramikskulptur

 RIIHONEN INGELA, Vinst nr. 35, Lena Frykholm, Hallonstrå

 THESSÈN HELENA, Vinst nr. 36, Thomas Hafström, Lady Gaga

 HAMMAR ILDIKO 37912, Vinst nr. 37, PA Sandström, Rakuskulptur, Ansikte liten

 LINDELL ANDREAS, Vinst nr 38, Elinor Pilebro, silversmycken

 WAHLSTRÖM TOMMY, Vinst nr. 39, Sara Nelin, Quit Barking Up My Tree

 KAJAVA PIRJO, Vinst nr. 40, Anders Hultman, Blomsterbudet

 LETH,   SEBASTIAN, Vinst nr. 41, Sven Åke Carlsson, Glaskonst

Stort grattis alla vinnare önskar Styrelsen i Ramverket!