thumbnail image
ORGANISATION

Styrelse och kontaktuppgifter

1 min read

Postadress:
Galleri Lyktan, Skogåstorget 7-9, 142 30 Skogås

Allmänna frågor:
lyktan@lyktan.net
Ordförande Grazyna Kulpa 

Hantverk och stickkafe:
Kathrine Hultman Eriksson
kathrine.a.eriksson@lyktan.net

Fotoklubben:
Kenth Wångklev  
fotoklubben(at)lyktan.net

Konst och utställningar:
konst@lyktan.net
Kerstin Olsson Grönvik

Styrelse:
Ordförande: Grazyna Kulpa
grazyna.kulpa@comhem.se

Kassör: Kathrine Hultman Eriksson
kathrine.a.hultman@gmail.com

Sekreterare: Björn Möllersten
bjorn.mollersten@telia.com

Ledamot: Juha Vilppunen
juhafoto@outlook.com

Ledamot: Aljona Sandgren
aljona_sandgren@hotmail.com

Ledamot: Rita Möllerberg
rita@janemar.se

Suppleant: Mona Wernerhjelm
mona.w@comhem.se

Suppleant: Kenth Wångklev
kwangklev@yahoo.se

Suppleant och webbmaster:
Kerstin Olsson Grönvik
kerstin@kogart.se 

Suppleant: Filippa Ydstedt Book
filippayb@yahoo.se